Продавец ТОВ "ТЕПЛОТАЙМ" развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
128 отзывов
+380668152720
+380673410652
Интернет-магазин энергоэффективного отопления "ТеплоТайм"
Корзина

Функції і додаткові можливості кондиціонера

Функції і додаткові можливості кондиціонера

А Ви вже чули про інтелектуальну систему і режими роботи кондиціонера?

    Кондиціонер це незамінний прилад у Вашому домі чи офісі, особливо в спекотний період. Перед виробом кондиціонера, насамперед, необхідно визначитися, яку функцію він має виконувати. 

  Сучасні системи кондиціонування виконують 4 основних функції, такі як охолодження, обігрів, осушення та вентиляція. До того ж, управління кондиціонером стало простішим і зручнішим завдяки додатковим функціям роботи. До них відносяться: установка температури, автоматичний режим, нічний режим, гарячий запуск, таймер, напрям повітряного потоку, самодіагностика і т.д.

Тож, давайте розглянемо дані функції більш детальніше.

Основні функції кондиціонерів:

 • Cool / Охолодження (зниження температури в приміщенні) - позначено сніжинкою. 

В режимі охолодження кондиціонер вмикається при підвищенні температури в приміщенні вище заданої, а після досягнення – компресор і вентилятор зовнішнього блоку вимикається (якщо інверторний тип кондиціонера, то компресор знижує обороти і працює на мінімальній потужності).

 

 • Heat / Обігрів (підвищення температури в приміщенні) із позначкою сонечка.

В режимі обігріву кондиціонер вмикається  при зниженні температури в приміщенні нище заданої, а після досягнення – компресор і вентилятор зовнішнього блоку вимикається (якщо інверторний тип кондиціонера, то компресор знижує обороти і працює на мінімальній потужності). Важливо, при виборі кондиціонера визначитися, при якій температурі на вулиці необхідно обігрівати приміщення кондиціонером ( до -7°C, -15°C, -25°C, -30°C). Чим вищий градієнт температури, тим вища ціна приладу. 

 

 • Dry / Осушення (зниження вологості в приміщенні) з зображенням краплі. 

Робота кондиціонера в режимі охолодження пов’язана з конденсацією водяної пари, що призводить до осушення повітря в приміщенні. Тому режим осушення спрямований на інтенсифікацію процесу конденсації.

 

 • Fan / Вентиляція (рециркуляція повітря без забору з вулиці) із значком вентилятора.

В режимі вентиляції компресор і вентилятор зовнішнього блоку вимкнені, а вентилятор внутрішнього блоку працює на швидкості, заданій з пульта дистанційного керування. Важливо зрозуміти, що кондиціонер не забирає повітря з вулиці.

 

Додаткові можливості кондиціонерів:

 • Таймер

Це одна з найпоширеніших функцій кондиціонера. Принцип, як і в усіх побутових приладах. Користувач задає час, коли необхідно щоб прилад увімкнувся або вимкнувся, а також обраний режим: холод, тепло чи авто.

Таймер буває реального часу і таймер ввімкнення / вимкнення (On/Of). Перший встановлюється по годинах, а другий ввімкнення або вимкнення через кілька годин, за вибором.

 

 • Таймер нічного часу Sleep

Цей режим задається на кілька годин, після якого кондиціонер вимикається. Вентилятор внутрішнього блоку перемикається на безшумний режим.

Якщо кондиціонер працював в режимі охолодження, то через 30хв роботи, задана температура автоматично збільшується на 1°C, а ще через 1год – на 2 °C.

Якщо кондиціонер працював в режимі обігріву, то через 1 год роботи, задана температура автоматично знижується на 2 °C. Така зміна температури дозволяє створити комфортні умови під час сну.

 • Автоматичний режим Full Auto

Кондиціонер у даному режимі після вмикання заміряє температуру повітря в приміщенні, визначає в якому режимі необхідно працювати: охолодження чи обігріву, після чого підтримує задану для даного режиму температуру. Для режиму охолодження така температура складе 25°C, а для обігріву – 20 °C.

 

 • Гарячий запуск «Hot Start» / Теплий старт

Ця функція передбачена лише для режиму обігріву  і дозволяє працювати вентилятору внутрішнього блоку тільки в тому випадку, коли температура теплообмінника внутрішнього блоку є вже досить високою. Завдяки цьому включається можливість надходження в приміщення потоку холодного повітря. Для кожної швидкості існує  свій поріг температури, що залежить від різниці температур теплообмінника внутрішнього блоку приміщення.

 • Режим Турбо

Застосовується для якнайшвидшого виходу на задану температуру. При її включенні кондиціонер видає максимум (інвертор від 110 до 120% від номінальної потужності) потужності компресора при максимальній швидкості обертання вентилятора до тих пір, поки необхідна температура не буде досягнута, після чого кондиціонер, в залежності від виробника, перемикається в попередній режим роботи або продовжує працювати в цьому режимі до скасування його користувачем.

 • I Feel

Функція підтримки температури в точці знаходження пульта дистанційного керування (в місці знаходження користувача) від даного кондиціонера.

Таким чином, кондиціонер управляє температурою не там, де він встановлений, а там, де знаходиться користувач, що забезпечує найбільш комфортні кліматичні умови.

 • X –Fan / Clean Inside

Коли кондиціонер вимикається, вентилятор внутрішнього блоку продовжує працювати ще деякий час, осушуючи теплообмінник і внутрішні порожнини блоку, запобігаючи утворенню бактерій і цвілі усередині кондиціонера.

 • Auto Swing

Жалюзі кондиціонера  можуть автоматично гойдатися, направляючи потік повітря у вертикальній і горизонтальній площині для більш рівномірного розподілу температури в приміщенні. При цьому автоматичне коливання внутрішніх жалюзі (горизонтальний розподіл потоку) мають рідкісні моделі (4D потік повітря).

 

 • Рестарт / Авторестарт / Reload

Ця функція дозволяє кондиціонеру вмикатися після перебоїв з електроживленням. Причому кондиціонер включиться в той же режим, в якому працював до збою. Ця найпростіша функція реалізується на мікропрограмному рівні і тому присутня майже у всіх кондиціонерах.

 

 • Контроль витоку фреону

У будь-якій спліт-системі кількість фреону з часом зменшується через нормований витік. Для людини це безпечно, оскільки фреон – інертний газ, але кондиціонер без дозаправки може «прожити» тільки 2-3 роки. Справа в тому, що компресор кондиціонера охолоджується фреоном і при його нестачі може перегрітися і вийти з ладу.  Раніше для відключення компресора при нестачі фреону використовували реле низького тиску – при зниженні тиску в системі, реле спрацьовувало і відключало компресор. Зараз більшість виробників переходить на електронні системи контролю, які вимірюють температуру в ключових точках системи і на підставі цих даних обчислюються всі робочі параметри холодильної системи, а тому числі і тиск фреону.

 • Захист по струму

За струмом компресора можна визначити цілий ряд несправностей холодильної системи. Знижений струм говорить про те, що компресор працює без навантаження, тобто витік фреон. Підвищений струм сигналізує про те, що на вхід компресора надходить не газоподібний, а рідкий фреон, що може бути викликано або занадто низькою температурою повітря, або брудними фільтрами внутрішнього блоку. Таким чином, датчик струму компресора дозволяє істотно підвищити надійність кондиціонера.

 • 3D I-See Sensor 

Це важливий компонент у створенні ідеального клімату. Завдяки його роботі ви отримаєте необхідний комфорт, без різких змін температури або потоку холодного повітря, спрямованого в вашу сторону.

Вам достатньо задати потрібну температуру, і розумний датчик 3D I-SEE зробить все необхідне для забезпечення ідеального комфорту.

Сенсор створює теплову карту приміщення, вимірюючи температуру в кожній його зоні, і направляє потік повітря туди, де це необхідно в даний момент. Таким чином досягається ідеальна температура у всьому приміщенні.

Датчик визначає наявність людей і направляє потік холодного повітря в протилежну від них бік, - з цією технологією ви можете бути впевнені, що не простудитесь.

Також I-SEE SENSOR дозволяє оптимізувати витрати на електроенергію: якщо датчик фіксує, що в приміщенні нікого немає, то система автоматично перемикається в енергозберігаючий режим.

 

 • Автоматичне розморожування «Auto Defrost»

При температурі зовнішнього повітря нижче +5 °C, зовнішній блок кондиціонера може покритися шаром льоду або інею, що призведе до погіршення теплообміну, а іноді навіть до поломки вентилятора через удар лопатей об лід. Щоб цього не відбувалося, система управління кондиціонера стежить за умовами його роботи і, якщо виникає ризик обмерзання, періодично вмикає систему авторозморожування (кондиціонер працює 5-10 хвилин в режимі охолодження без включення вентилятора внутрішнього блоку, при цьому теплообмінник зовнішнього блоку нагрівається і відтає).

 • Функція Stop Gold

В режимі обігріву, швидкість вентилятора регулюється, в залежності від температури теплообмінника. Тільки тоді, коли теплообмінник достатньо теплий, поперечній вентилятор починає працювати, запобігаючи різке обдування холодним повітрям.

 • Самодіагностика / Auto-Guard

Сучасні кондиціонери мають системи самодіагностики, які підвищують надійність кондиціонера і спрощують його експлуатацію користувачем. Тому похвалитися наявністю таких систем можуть лише деякі моделі з верхньої цінової групи. Мікропроцесор, вбудований в плату управління, самостійно виконує діагностику неполадок, збираючи та аналізуючи інформацію з численних датчиків. При необхідності автоматично включається система захисту від поломок і блокується робота кондиціонера. Сигнали про виниклі несправності відображаються на світових індикаторах або дисплеї внутрішнього блоку спліт-системи.

В результаті користувач своєчасно попереджається про неполадки, які виникли і може або самостійно усунути причину їх виникнення, або при зверненні в сервісну службу назвати код помилки і скоротити час на ремонт.

 •  Антикорозійне покриття Golden Flash / Green Fin / Titan Gold / Blue Fin 

Теплообмінники моделей покриті спеціальним антикорозійним покриттям. Це значно покращує ефективність теплообмінників і в 3-5 разів збільшує термін роботи пристрою.

 • Функція WiFi

За допомогою  WiFi модуля керувати кондиціонером стало зручно і просто. Тепер ви можете налаштувати оптимальну температуру у Вашому будинку, навіть перебуваючи за її межами, за допомогою смартфону. 

 

Щоб замовити кондиціонер перейдіть за посиланням тут.

Також можете переглянути наші статті Як обрати кондиціонер і його призначення , Фільтрація повітря. Фільтри в кондиціонерах.

Другие статьи