Продавец ТОВ "ТЕПЛОТАЙМ" развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
128 отзывов

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

+380668152720
+380673410652
Интернет-магазин энергоэффективного отопления "ТеплоТайм"
Корзина

Переваги електричного опалення

Переваги електричного опалення

Система, яка має найвищий коефіцієнт корисної дії, простота в монтажних роботах і не вимагає участі людини в процесі її експлуатації. Безпека і надійність таких систем ...

Почнемо з переваг електричного опалення - сьогодні це єдина система, яка має найвищий коефіцієнт корисної дії, простота в монтажних роботах і не вимагає участі людини в процесі її експлуатації. Безпека і надійність таких систем практично стовідсоткова. Всі існуючі електронагрівачі віддають свою теплову потужність двома способами - конвективним і променистим теплообміном. В залежності від переваги одного чи іншого виду теплообміну в роботі нагрівачів, системи опалення ділять на два види: конвекційне і інфрачервоне (променисте).


Яке ж опалення економнішее: конвекційне чи інфрачервоне?

Конвекційні системи.


Для початку познайомимося з принципом роботи конвекційних систем. В таких приладах холодне повітря проходить природнім або примусовим шляхом через електронагрівальний елемент, а потім піднімається вгору і віддає отримане тепло людям та предметам в приміщенні.

Конвектор
 
Теплова гармата
 
Теплова завіса
 
Тепловентилятор

 Конвектори іноді комплектуються додатковими пристроями здатними акумулювати тепло. Акумулятори поступово віддають тепло, коли конвектор не споживає електроенергію. Це найбільш поширені електроконвектора. У цих приладах нагрівальним елементом являються ніхромові спіралі або тени. У Електротепловентілятора (калорифера) нагрівання повітря здійснюється його примусовою конвекцією. У них стоять аналогічні електроконвекторам нагрівальні елементи. Різновидом калориферів є теплові завіси, використовуються в зимовий час для зниження втрат тепла в приміщеннях, що мають вихід на вулицю.

Щоб швидко нагріти приміщення, особливо великих розмірів, часто застосовуються потужні електричні тепловентилятори (теплові гармати). Їх перевага в більш швидкому і рівномірному розподілі гарячого повітря за рахунок вбудованого вентилятора. Їх дуже зручно використовувати в якості переносних приладів для обігріву допоміжних приміщень - гаражів, підвалів, теплиць.

Управляються конвекційні прилади з допомогою механічних або електронних термостатів і термообмежувачів.

Головним недоліком конвекційних систем є нерівномірність температури повітря по висоті приміщення, так як у верхній стельової частини вона може досягати 25 градусів, а на рівні підлоги всього лише 18! Це веде до необхідності додаткової витрати електроенергії на опалення і менш економного режиму роботи системи.

Інфрачервоні системи. 


В основі роботи всіх систем інфрачервоного (променистого) нагріву закладений принцип прямого обігріву приміщення, а саме, теплові промені потрапляючи на поверхню стін, підлоги, різних предметів, проникають всередину і поступово прогрівають їх. Особливість інфрачервоних променів полягає в тому, що вони поширюються у всіх напрямках і відображаються тільки від твердих тіл, і не поглинаються повітрям, а поглинаються твердими тілами, які тут же перетворюють їх в теплову енергію. Найбільш поширені інфрачервоні обігрівачі стельового типу, які використовуються для локального опалення виробничих місць або великих площ з високими стелями. Також все більшої популярності набирають низькотемпературні панельні інфрачервоні нагрівачі, які використовують для опалення побутових приміщень, офісів, шкільних та лікувально-профілактичних приміщень.


При використанні опалення інфрачервоними панелями, температура біля поверхні підлоги чуть нижча, ніж біля стелі, різниця температур може становити від 2 до 3 оС, тому, за рахунок великого зниження витрат на обігрів частини приміщення під стелею така систем працює економічніше конвекційного.


Обігрівачі інфрачервоного спектру не створюють небезпечних протягів на відміну від обігрівачів з вентиляторами, які пагубно впливають на здоров'я людини.

На додаток до всього вищесказаного, можна визначити наступні переваги опалення інфрачервоних систем:

 • Температура повітря чуть нижче за рахунок ефекту обігріву тільки поверхонь тіл та предметів, а не обсягу повітря, при якому витрачається менша кількість енергії , ніж при обігріві об'єму повітря.
 • Відсутність руху повітря і пилу, що утворюються при різних технологічних процесах, за рахунок чого поліпшуються умови комфортності в приміщенні. На противагу цьому при системах повітряного опалення рух повітря створює великі труднощі як з точки зору постійної циркуляції повітря і протягів, так і з точки зору присутності в підвішеному стані різних шкідливих для здоров'я частинок;
 • Тепло направлено саме в нижню зону приміщення, тому поверхнями з найвищими температурами є технологічне обладнання і підлога; з цієї причини установки променистого опалення широко застосовуються в високих приміщеннях. У традиційних системах повітряного опалення неоднорідність (шаруватість) повітряної маси і великі тепловтрати через покрівлю і верхню частину зовнішніх стін є причиною більшої витрати тепла.
 • Система променистого опалення вимагає менше часу для виходу її в робочі режими, відповідно витрати приексплуатації значно нижчі, ніж для традиційної конвекційної системи.
 • Обігрів поверхонь, а не об'єму повітря дозволяє обігрівати окремі зони або робочі місця без необхідності обігрівати все приміщення, даючи можливість підтримувати різну температуру в різних зонах, що неможливо в системах конвекційного обігріву.
 • Відпадає необхідність будівництва котелень та прокладки теплотрас;
 • Відсутність постійного обслуговуючого персоналу;
 • Мінімальні втрати тепла;
 • Швидкий монтаж, демонтаж, перенесення приладів (від 2-х днів до 2-х тижнів);
 • Виключається замерзання системи (відсутність води);
 • Швидкий прогрів приміщень (15-30 хвилин);
 • Рівномірний розподіл тепла по приміщенню;

Системи інфрачервоного опалення використовуються для:

 • Опалення промислових і сільськогосподарських будівель і споруд;
 • Опалення відкритих і напіввідкритих майданчиків різного призначення;
 • У різних технологічних процесах (сушка, термообробка і т.д.);
 • Опалення приміщень, що функціонують відносно короткий час (спортивні манежі, тенісні корти, частково захищені від вітру монтажні ділянки, спортивні трибуни, тераси, кафе і т.д.)
 • Випромінювачі підвішуються до стелі (висота підвіски від 6 до 35м), не займаючи корисної площі, а їх незначний вага не порушує статику будівельних конструкцій;
 • Системи променевого опалення дозволяють програмувати денний, нічний або тижневий режим підтримки необхідної температури;

Вигода - покупець отримує прибуток від використання систем променевого опалення:

 • За капіталовкладенням (відмова від будівництва котельні);
 • По експлуатаційних витрат в 6-8 разів;
 • По зручності обслуговування - технічне обслуговування раз на місяць і профілактичне обслуговування раз в рік;
 • Надійність елементної бази;
 • Багатофункціональність експлуатації променистих обігрівачів;
 • Мала інерційність 15-30 хвилин;

Виходячи з усього вищесказаного, можна з упевненістю стверджувати, що за всіма показниками системи інфрачервоного променистого опалення є найбільш перспективним способом вирішення проблеми ефективного обігріву цехів промислових підприємств, складів, ангарів, залізничних депо, ремонтних і ін. підприємств.

Другие статьи