Корзина
120 отзывов
+380668152720
+380673410652
Інтернет-магазин енергоефективного опалення "ТеплоТайм"
Корзина

Інфрачервоне опалення в теплицях: за чи проти?

Інфрачервоне опалення в теплицях:  за чи проти?

Разом із традиційними видами опалення в теплицях дедалі більшої популярності набирає інфрачервоний обігрів. Наскільки доцільно його встановлювати в своїй теплиці?

 

Інфрачервоне опалення в теплицях:  за чи проти?

   Кожен тепличник добре знає, що осінні та весняні температури є досить мінливими і тепло може легко змінитися на неприємні морози, які можуть завадити правильному розвитку тепличних рослин. В свою чергу, взимку теплиця  вимагає  працемісткої  організації та особливого догляду і уваги, щоб вдало виростити рослини.

   Є різні методи та способи утримання і генерування плюсової температури в теплицях, в різні сезони. Розглянемо такі приклади:

  ― Газове устаткування може забезпечити необхідну постійну температуру, але для достатньої подачі кисню потрібно встановити вентиляційну систему і в зимній період подбати про додаткове покриття для теплиці, що відчутно б'є по гаманцю, та й саме обладнання є досить дорогим;

  ― Опалювальні системи на вугіллі, дереві або мазуті взагалі перейшли у минулий вік, так як є надзвичайно трудомісткими (підтримання температури через необхідність постійного додавання опалювального елементу)  і погано терморегульованими. ККД при цьому залишається на дуже низькому рвіні, тому що присутня велика кількість відходів.

  ― Електричне опалення є найбільш гнучким у плані терморегуляції завдяки використанню теплових вентиляторів, електричних котлів та термостатів, але їх ефективність компенсується енергозатратністю.

   Та в сучасному світі є методи та засоби при яких електрична енергія зберігає свою ефективність і залишається дешевою завдяки високому коефіцієнту корисної дії. Мова йде про інфрачервоний обігрів у вигляді довгохвильового обігрівача. Застосування даного виду опалення є нормою в країнах Європи і активно використовується в усіх видах теплиць.  

   Зверніть увагу на основні переваги ІЧ обігрівачів у теплицях.

  ― Високий коефіцієнт корисної дії (ККД) більше 90%, оскільки інфрачервоне променеве тепло безпосередньо досягає поверхні без втрат на конвекцію.

  ― Економія енергоресурсів, так як обігрівач, в першу чергу, обігріває оточуючі предмети, а вони вже в свою чергу відають тепло в навколишнє повітря.

  ― Хороші оптичні властивості, оскільки встановлений рефлектор має високий коефіцієнт відбиття інфрачервоних променів і виготовлений з нержавіючої сталі.

  ― Відмінна схожість рослин, тому що інфрачервоні промені подібні до тих які ми отримуємо від сонця і схожість насіння покращується на 25-35 % ніж при звичайному обігріві в теплиці.

  ― Стала мікрофлора ґрунту. Інфрачервоні промені, які поглинає ґрунт запобігають утворенню плісняви в прикореневій області у рослин.

  ― Можливість зонального обігріву. Завдяки зручності встановлення обігрівача його можна довільно перевстановлювати та самому обирати область обігріву.

  ― Стійкість корпусу до вологи, хімічних речовин і ультрафіолету завдяки алюмінійполімерному покриттю.

  ― Міцність. Обігрівач виготовлений з конструкційної сталі і витривалий до різного виду пошкоджень.

  ― Безпечний для покриття теплиці, так як обігрівач спрямовує свої промені лише в одному напрямку і не впливає при цьому на покрівлю.

  ― Помірний розмір. В залежності від моделі ширина становить 10 – 15 см, а довжина коливається від 120 до 220 сантиметрів. Такі розміри є максимально ергономічними і краще розподіляють промені.

  ― Терморегуляція. При додатковому встановленні терморегулятора можна точно встановлювати режими роботи і задавати потрібну температуру.

  ― Тривалий термін використання. Гарантія триває протягом 3-ох років, а після сервісного обслуговування поновлюється.

  ― Економний ремонт. Компоненти приладу є не дорогими і доступними на ринку.

  ― Дешевизна експлуатації приладу. 1Вт потужності приладу буде коштувати вам трішки більше 1 грн. Це є безпрецедентною якістю цих обігрівачів, що зробить їх використання надзвичайно економічно доцільним.

   Окрім інфрачервоного обігрівача застосовуються також інфрачервона плівка, яка здійснює обігрів за рахунок карбонових смужок. Карбон покритий поліетилентерефталатом, а в деяких моделях, завдяки уретану/карбамату захищенний  додатково. Карбонові смуги перетворюють електричну енергію в теплову. Завдяки  помірній температурі нагріву (40 – 50 °C ), невеликій товщині і гнучкості, опалювальну плівку можна використовувати під ґрунтом. В теплому ґрунті рослина краще поглинає поживні речовини, що прискорює її ріст. Також, дана плівка, зводить шанс промерзання ґрунту узимку в теплицях до нуля, що позбавляє ризику втратити урожай через це.

   Переваги використання інфрачервоної плівки в теплицях:

  ― Коефіцієнт корисної дії більше 90%, тепло безпосередньо передається одразу в грунту, а не накопичується в плівці.

  ― Екологічність. Усі види плівок складаються з нешкідливих матеріалів і вони ніяк не зіпсують ґрунт.

  ― Іонізація. Деякі види плівок  мають іонізуюче покриття, яке позитивно впливає на оточуюче середовище і на ріст рослин.

  ― Міцність і вологостійкість. Поліетилентерефталат та уретан/карбамат  захищають від пошкоджень плівку і роблять її вологостійкою.

   -Термостійкість. Температура плавлення верхнього захисного шару більше 100 °C, при тому як максимальна температура нагріву плівки 50 ― 55 °C.

  ― Легкість експлуатації. Плівка побудована так щоб її можна було ділити на частини і використовувати в довільному просторі.

  ― Економність. Максимальна потужність коливається від 75 Вт/м/кв до 220 Вт/м/кв залежності від ширини рулону.

  ― Терморегуляція. За допомогою терморегулятора можна повністю контролювати температурний режим в теплиці.

   Важливо! Забороняється перекриття або накладення плівки на плівку.

   Інфрачервоні засоби  обігріву теплиці поволі завойовують домінантне положення на ринку через свої чудові якості. Навіть якщо у вас уже встановлене інше опалення, гібридизація його за допомогою інфрачервоного опалення тільки покращить продуктивність роботи вашої теплиці в будь-який сезон і заощадить велику кількість коштів та часу.

Обирайте для себе найефективніше!

 

 

 

 

Другие статьи