Продавец ТОВ "ТЕПЛОТАЙМ" развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
128 отзывов
+380668152720
+380673410652
Интернет-магазин энергоэффективного отопления "ТеплоТайм"
Корзина

Інфрачервона чи водяна тепла підлога? Шукаємо розумне рішення для комфортного обігріву

Інфрачервона чи водяна тепла підлога? Шукаємо розумне рішення для комфортного обігріву

Найбільше часу ми проводимо вдома. Саме це місце в нас асоціюється з добром, затишком та комфортом. Для того, щоб створити ці умови ми часто задумувались над обігрівом підлоги, тобто як зробити її теплою та комфортною для нас та наших близьких.

А цей комфорт неабиякою мірою обумовлений тим, яка саме встановлена підлога. Взагалі, системи обігріву підлоги спочатку вважалися ознакою розкоші і встановлювалися у великих квартирах чи особняках. Зараз таке рішення стало доступне абсолютно всім і з розкоші перейшло в розряд комфорту, а то й необхідності.

Зараз є два найпоширеніші види теплих підлог – «водяна» та електрична. Під електричною мається на увазі підлога, утеплена інфрачервоною плівкою. Цей інноваційний вид обігріву набув різкої популярності і за останні роки на ринку отримав високий попит серед користувачів.

«Водяна» підлога являється традиційним обігрівом, який використовують багато років і саме такий спосіб обігріву вважається основним конкурентом інфрачервоній підлозі.

Чи справді це так?

Давайте порівняємо ці два види обігріву та раз і на завжди визначимось з цим.

Є три види гідро підлоги: бетонна, полістирольна та настильна. Щоб змонтувати підлогу бетонною системою потрібно розподілити кімнату на ділянки, укласти теплоізоляційний шар, потім арматурну сітку, труби, перевірити систему, виготовити бетонну стяжку і в кінці укласти чисте покриття. Схожим методом встановлюються й інші види «водяної підлоги», що свідчить про те, що монтаж складний та трудомісткий.

Пропонуємо розглянути всі плюси та мінуси даного методу обігріву:

По-перше, прогрівається кімната знизу, тому ноги будуть в теплі. Але з другого боку, така підлога не може бути основним опаленням, тому виходить, що вона несе додаткові витрати на обігрів.

По-друге, вона справді виробляє тепло, але нагрівається завдяки гарячій воді, яка подається в труби і щоб нагріти ту воду потрібно витратити чимало ресурсів (особливо,якщо встановлений газовий котел). І температуру підлоги важко контролювати, адже задаючи температуру, Ви вказуєте скільки градусів має мати вода, а не підлога.

По-третє, нагрівальних елементів не видно, що позитивно впливає на естетичність. Але таку підлогу не поставиш в кімнаті, якщо немає можливості підвищити рівень підлоги.

Основний плюс такої підлоги – це термін експлуатації до 50 років. Хоча й тут можна посперечатись. Якщо для створення конструкції використовувались сталеві труби, то вони швидко поржавіють і можуть почати протікати. Тут рішенням може бути заміна таких труб на вироби з алюмопластика або полібутилену. Проте трапляються поодинокі випадки, коли від тиску (під час нагріву труби мають розширюватись, під час охолодження звужуватись) ці труби тріскали і приносили чимало проблем та витрат. Якщо таке трапляється, то для ремонту потрібно розбивати стяжку та шукати проблемне місце. Виходить, що суттєвих плюсів, крім довговічності (якщо все піде добре) в даної системи обігріву немає.

Опалення за допомогою ІЧ-плівки дозволяє уникнути всіх вище згаданих проблем.

Розглянемо їх по-порядку: як вже раніше згадувалось, головна перевага гідравлічної підлоги – це термін експлуатації до 50 років. Інфрачервоні плівка має термін експлуатації до 30 років, іноді до 40, що означає, що вона першому виду підлоги в цьому практично не уступає. Та все ж, будемо відвертими: «водяна» підлога (якщо з трубами нічого не трапиться) може прослужити довше, ніж іч-плівка.

Інфрачервона підлога, як і гідравлічна теж швидко передає тепло і при цьому дозволяє за допомогою терморегулятора контролювати температуру. Вказуючи температуру на терморегуляторі, Ви отримуєте відповідну температуру на підлозі. Це пояснюється спеціальним способом передачі тепла від ІЧ-плівки – довгохвильове випромінювання.

В «теплій плівці» тепло виробляють карбонові полоси, які ні в теорії, ні на практиці не тріскають. Єдине, що їм може зашкодити це пробивання цвяхом чи іншим гострим предметом. Але на обігрів це практично не впливає, просто одна маленька полоса не буде працювати. Оскільки полоси знаходяться поруч і нагрівають підлогу рівномірно, то таке пошкодження не буде відчуватись. Зрозуміло, що якщо пробити трубу, то потрібно робити демонтаж і міняти її на нову. Використовуючи ІЧ-обігрів, цього можна уникнути.

Інфрачервона плівка ідеально підійде  для встановлення підлоги, де немає можливості підняти рівень покриття. Встановивши плівку, рівень підлоги підніметься до 3-4 см, в той час як для монтажу труб потрібно приблизно 7см стяжки.

Підведемо підсумок: гідравлічна підлога має місце бути, адже вона добре обігріває і  має довгий термін експлуатації, але слід зазначити, що доцільно встановлювати її на дачі або в приватному будинку. Для того, щоб встановити такий обігрів, потрібно отримати дозвільну документацію. Звичайно, для монтажу іч-плівки дозвіл не потрібний.

Інфрачервона плівка дає можливість по-новому поглянути на опалення із точки зору практичності та економії. Вона теж має довгий термін експлуатації, контроль температури, споживає електроенергію (економніше та можливо встановити там, де не проведений газ), зручно встановлювати як на дачі, так і в квартирі, має простий монтаж, який реально зробити без особливих навичок за кілька годин.

Виходить, що хоч  гідравлічна підлога більш звична для нас, вона вже не здатна конкурувати з новітніми методами опалення. Ми зважили всі плюси та мінуси і можемо сміливо заявити, що інфрачервона плівка сьогодні не просто здатна замінити «водяну» підлогу, але й завдяки своїй економічності, практичності, екологічності  та безпеці під час використання здатна витіснити практично всі «аналогічні» методи обігріву.

Так вже склалося, що ми завжди хочемо для себе найкращого і не бажаємо обирати між комфортом та практичністю. Якщо це справді так, то в цьому немає необхідності. Встановивши у  вашій оселі інфрачервону підлогу, можна на дуже багато років забути про питання обігріву. Тепер після важкого робочого дня, повернувшись додому, можна розслабитись і насолоджуватись теплом та затишком разом зі своєю родиною.

 

 

Другие статьи